Magdalena Šedrlová se opět školila ve Francii

Magdalena Šedrlová strávila dva červencové týdny v jazykovém centru na univerzitě v Grenoblu (Centre universitaire d'études françaises, Université Grenoble Alpes). Spolu s dalšími vyučujícími z celého světa se zúčastnila letní školy zaměřené na zdokonalování výuky francouzštiny. Univerzita v Grenoblu se didaktice francouzštiny jako druhého jazyka věnuje už od roku 1896 a centrum CUEF je tak nejstarší institucí tohoto typu ve Francii. Letos byla zastřešujícím tématem letní školy podpora mluveného projevu studentů všech pokročilostí. Účastníci absolvovali celou řadu přednášek a workshopů (např. využití vizuálních dokumentů pro podporu mluvení, tvorba konverzačního semináře, fonetika a podpora správné výslovnosti studentů, hry na podporu interakce mezi studenty, tvorba poslechových aktivit a testů, diagnostika a oprava chyb, atd.) a seznámili se tak s nejnovějšími trendy ve výuce. Francouzštinu pro začátečníky si ještě stihnete zapsat do podzimního semestru!

poster